Peeling Węglowy

Laserowy peeling węglowy to jeden z zabiegów laseroterapii. Polega na laserowym naświetleniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem. Węgiel aktywny skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar łoju skórnego oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Wykorzystanie promienia laserowego podczas peelingu węglowego wzmacnia właściwości oczyszczające węgla. Cząsteczki węgla z maski głęboko wnikają w najdrobniejsze nierówności, ujścia gruczołów łojowych, zagłębienia i pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, powodując mikroeksplozje. W następstwie tego zjawiska złuszczona zostaje zewnętrzna warstwa naskórka wraz z jego niedoskonałościami, skóra już po pierwszym zabiegu staje się oczyszczona, pory są wyraźnie zmniejszone, koloryt skóry ujednolica się. Wydzielanie łoju skórnego zostaje ustabilizowane. Po zabiegu następuje zmniejszenie po zabiegu stanów zapalnych powstałych w przebiegu trądziku.

Fotoodmładzanie

Zabieg jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu impulsowego światła do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Efekty zabiegu to:
• Widoczne napięcie i pojędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu
• Ujednolicenie kolorytu twarzy i dekoltu
• Napięcie skóry okolicy oczu i uniesienie skóry górnej powieki
• Pozamykanie i obkurczenie zmian naczyniowych
• Powstrzymanie pojawiania się nowych zmian barwnikowych, poprzez ujednolicenie wydzielania melaniny
• Uaktywnienie syntezy kolagenu i elastyny

Likwidacja Rumienia, Obkurczanie Naczyń Krwionośnych

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie zostaje samoczynnie usunięte z organizmu.

Usuwanie Zmian Barwnikowych

Energia świetlna emitowana przez urządzenie jest pochłaniana przez melaninę (barwnik skóry) i zamieniana na ciepło, co za tym idzie podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powoduje ich zniszczenie.