Przekłuwanie uszu

Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie i dla dzieci i dla rodziców. Jednak bez względu na to, z jaką wprawą przeprowadzany jest zabieg, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Stosując specjalny aparat możemy przekłuć obydwoje uszu równocześnie.

Należy zwrócić uwagę , aby nie narażać dzieci na działanie wyrobów zawierających nikiel. Plastik medyczny w stosowanych przez nas kolczykach nie zawiera niklu. Dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym jako produkt całkowicie bezpieczny dla skóry.

Kaseta zawiera jeden kolczyk do przekłucia ucha oraz jedną zatyczkę . Każda kaseta posiada numer seryjny oraz numer sterylizacji. Opakowanie kasety otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak aby każdy Klient miał pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.

Oto czym różnią się kolczyki , których używamy od zwykłych kolczyków:

  • wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii
  • są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu
  • zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi
  • plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem przez końcówkę kolczyka
  • kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu
  • kolczyki dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.

Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię. Dlatego też używamy kolczyki do przekłuwania uszu  z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, co wyklucza możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.

Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.