Depilacja

Depilacja stosowano już w starożytności – wypalano owłosienie za pomocą lampki oliwnej lub używano kremów z pumeksu. Dzisiaj w kosmetyce stosujemy nowoczesne metody. Metody , które możemy stosować samodzielnie w domu różnią się od tych stosowanych w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym i dają inne wrażenia i efekty.

Depilacja maszynką do golenia to najszybsza bezbolesna metoda depilacji. Niestety, jej efekt utrzymuje się tylko 1-2 dni, a włoski odrastają ostre i twarde

Depilacja depilatorem elektrycznym jest bardzo bolesna i czasochłonna , a włoski odrastają już po kilku tygodniach. Depilacją kremem jest bezbolesna i szybka, ale owłosienie odrasta po 3 – 5 dni. Niestety nie mogą być stosowane przez każdego. Środek do depilacji zawiera silne substancje chemiczne, których celem jest zniszczenie całej struktury włosa. Stosunkowo łatwo może dojść do podrażnienia, stanów zapalnych, nadkażeń bakteryjnych i ranek po kontakcie chemicznego depilatora z błonami śluzowymi.

W salonie możemy wykonać depilację woskiem na ciepło oraz depilację laserową – epilację (zobacz zakładkę LASEROTERAPIA). Depilacja woskiem polega na nałożeniu warstwy ciepłego wosku na skórę, z której chcemy usunąć włosy, a następnie nałożeniu na nią kawałka gotowego plastra. Tak przygotowane plastry, odrywa się mocnym pociągnięciem w kierunku przeciwnym do rośnięcia włosów. Depilacja ta daje satysfakcjonujące efekty gładkiego ciała na kilka tygodni.

Epilacja jest to formą depilacji stałej. Oznacza to, że po zakończeniu całej serii zabiegów włosy już nie odrosną. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik skóry i włosów , która zamienia je w ciepło i niszczy trwale cebulkę włosa. Aby zabieg był skuteczny konieczne jest wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach.